Co je to systematický přehled ve výzkumu?

Metaanalýza je typ systematického přehledu. Místo založení závěrů o jedné studii se metaanalýza zaměřuje na řadu studií pro odpověď.

IT sdružuje numerické analýzy ze studií podobného návrhu. Metaanalýza může také tvořit součást dalšího systematického přezkumu. Existují nastavené způsoby, jak hledat a analyzovat lékařskou literaturu.

Systematický přehled je vysokou formou důkazů. Závěry pomáhají lékařským odborníkům vytvořit dohodu o nejlepší formě léčby. Provádění systematického přezkumu

BMJ definuje systematický přehled jako „přehled primárních studií, které používaly explicitní a reprodukovatelné metody“. důkaz a konkrétně primárního výzkumu. Primárním výzkumem jsou údaje, které vědci shromáždili od pacientů nebo populací. Tyto pokyny stanoví volby léčby, které by měli dodržovat poskytovatelé zdravotní péče a odborníci..

Existují postupné pokyny pro provádění systematických recenzí. Sleduje vědecky přísný protokol, který vytváří robustní recenze. Kroky

Knihovna Cochrane žádá výzkumné pracovníky, aby při vytváření recenze sledovali níže uvedené kroky. Poskytují pečlivý proces, díky kterému mohou vědci syntetizovat data z řady studií. Cílem by mohl být například: „Posoudit účinky nového léku na konkrétní zdravotní problém u některých typů lidí.“ Otázka musí být velmi konkrétní. Který studie týmu bude zahrnovat nebo vyloučit. Studie musí mít přísný design, například randomizovanou kontrolní studii (RCT). Vyhledávací výrazy, které budou používat k jejich hledání. V recenzi Cochrane to dělají speciálně vyškolení koordinátoři vyhledávání. Vědci by se měli také pokusit identifikovat nepublikované studie. Data možná bude muset pocházet z různých formátů.

Například:

 • Byla randomizace v pokusu dvojitě zaslepená? Léčba nebo srovnání?

Je přijatelné zahrnout některé studie o nižší kvalitě, pokud vědci zohledňují tento druh zaujatosti.

6: Analyze Data a provádění metaanalýz

Toto je základní proces systematického přezkumu. Je to hlavní krok k syntetizaci závěrů. Před provedením tohoto kroku musí být předchozí kroky dokončeny.

7: Řešení jakékoli zkreslení publikace

Zasitávání publikace je, když vědci konkrétně vyberou nebo pečou třešňovou studii pro inkluzi. To může vést k zkreslení skutečných účinků léčby.

Vědci by se měli vyhnout výběru třešní a obvykle podepsat dohodu, že o práci nemají žádný zájem. Například, pokud pracují pro farmaceutickou společnost a podporují lék vytvořený touto společností, musí ji zveřejnit. Práce s tabulkou ukazující shrnutí zjištění. Tvůrci rozhodnutí mohou použít tento publikovaný výsledek. Na základě dostupných důkazů může poskytnout definitivní odpověď na konkrétní otázku o terapii, prevenci, příčinách nemoci nebo poškození..

Seznam BMJ následující jako klíčové výhody systematického přezkumu:

 • Metody, které vědci používají k nalezení a výběru studií a přesné závěry.
 • Přezkum shrnuje zjištění z více studií. To usnadňuje informace pro koncového uživatele číst a porozumět.

Je užitečné pro stanovení, zda určitá technika nebo drogová funguje a je bezpečná. Může také:

 • Poskytněte představu o tom, jak dobře se mohou zjištění vztahovat na každodenní praxi
 • Identifikujte mezery v znalostech, které vyžadují další výzkum
 • Snížení zkreslení, když Vyvodit závěry, protože to vyžaduje řadu názorů a zjištění

Systematické recenze také nabízejí praktické výhody. Jsou méně nákladné provádět než nová sada experimentů a trvá méně času. Návrh studie

Může být obtížné kombinovat zjištění různých studií, protože vědci provedli své vyšetřování různými způsoby.

Počet účastníků, délka originálu Studie a mnoho dalších faktorů může ztěžovat porovnání zjištění dvou nebo více studií.

Autoři přezkumu musí rozhodnout, zda je kvalita zdroje „vysoká“ nebo „níz Slova, jak spolehlivá je každý. Rozhodnutí obvykle závisí na návrhu studie. Mezi další doporučení patří transparentnost a reprodukovatelnost úsudků. K tomu dochází, protože vědci mají tendenci publikovat studie, které vykazují významný účinek, a nemusí mít čas na zapisování negativních zjištění.

Nepublikované studie mohou být obtížné najít, ale použití publikované literatury může vést k zkreslení, protože to může vést k zkreslení, protože Nezahrnuje zjištění ze všech stávajících výzkumů.

Jak bylo uvedeno výše, například výsledky, které jsou negativní nebo neprůkazné, mohou zůstat nepublikované. Zkreslení publikace může způsobit, že pozitivní výsledky budou přehnané, protože zjištění nezahrnují neutrální nebo negativní výsledky.

Role editorů a recenzentů vrstevníků

Rozhodnutí editorů a recenzentů časopisu mohou také vést k zaujatosti publikace.

Někdy výsledky nedosáhnou publikace Fáze, protože existuje financování výzkumu, ale to se nevztahuje na náklady na analýzu a publikování výsledků.

Standardy pro systematické recenze

V roce 2011 Institut medicíny (IOM) poznamenal, že systematické recenze mohou klinickým recenzeproduktu.top lékařům pomoci přijímat dobrá rozhodnutí v jejich každodenní praxi a pomáhat zdravotnickým organizacím při přípravě pokynů.

Dodali však, že systematické recenze mohou být také „nejisté nebo špatné Kvalita, “kvůli nedostatku univerzálních standardů, zejména pokud jde o zaujatost, střety zájmů a to, jak autoři hodnotí důkazy. Následujte v každé fázi.

 • Spojení důkazů
 • hlášení zjištění
 • Co je to metaanalýza?

  Metaanalýza používá statistickou Přístup k shrnutí výsledků jiných studií, z nichž všechny musí mít podobný design. Jeho cílem je poskytnout spolehlivé důkazy.

  Pomocí statistické analýzy vědci kombinují čísla z předchozích studií a tyto informace používají k výpočtu celkového výsledku.

  BMJ definuje meta- Analýza jako „Matematická syntéza výsledků dvou nebo více primárních studií, které se zabývaly stejnou hypotézou stejným způsobem.“

  Stejně jako u přezkumu musí autoři dodržovat určité kroky.

  Metaanalýza může stát samostatně, nebo může být součástí širšího systematického přezkumu. Širší přehled může zahrnovat výsledky ze studií různých vědeckých návrhů.

  Jednoduché numerické odpovědi však nemohou vyřešit složité klinické problémy a nemohou lékaři říct, jak zacházet s osobou.

  Metaanalýza může také uzavřít, že antibiotika jsou S účinností při léčbě onemocnění, ale je nepravděpodobné, že by tento typ, dávkování nebo to, jak specifické antibiotikum ovlivní jednotlivce.

  Další studie a studie jsou nezbytné dříve, než poskytovatelé zdravotní péče mohou učinit tyto druhy rozhodnutí.

  Takeaway

  Lékařský výzkum je zásadní pro pochopení toho, co funguje, co nefunguje a zda je strategie nebo droga bezpečná.

  Systematické recenze a meta -Analýzy spojují zjištění několika vyšetřování. Teoreticky to činí zjištění spolehlivější.

  Avšak i tento typ zprávy má své úskalí. Metaanalýza, zdravotničtí pracovníci musí vždy interpretovat zjištění opatrně.

  Zjistěte více o klinických hodnoceních z našeho článku: Jak fungují klinické studie? Farmaceutický průmysl/biotechnologické průmysl

 • Regulační záležitosti/schválení drog
 • Zpravodajství má dnes přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Co je to systematický přehled ve výzkumu?

  Metaanalýza je typ systematického přehledu. Místo založení závěrů o jedné studii se metaanalýza zaměřuje na řadu studií pro odpověď.

  IT sdružuje numerické analýzy ze studií podobného návrhu. Metaanalýza může také tvořit součást dalšího systematického přezkumu. Existují nastavené způsoby, jak hledat a analyzovat lékařskou literaturu.

  Systematický přehled je vysokou formou důkazů. Závěry pomáhají lékařským odborníkům vytvořit dohodu o nejlepší formě léčby. Provádění systematického přezkumu

  BMJ definuje systematický přehled jako „přehled primárních studií, které používaly explicitní a reprodukovatelné metody“. důkaz a konkrétně primárního výzkumu. Primárním výzkumem jsou údaje, které vědci shromáždili od pacientů nebo populací. Tyto pokyny stanoví volby léčby, které by měli dodržovat poskytovatelé zdravotní péče a odborníci..

  Existují postupné pokyny pro provádění systematických recenzí. Sleduje vědecky přísný protokol, který vytváří robustní recenze. Kroky

  Knihovna Cochrane žádá výzkumné pracovníky, aby při vytváření recenze sledovali níže uvedené kroky. Poskytují pečlivý proces, díky kterému mohou vědci syntetizovat data z řady studií. Cílem by mohl být například: „Posoudit účinky nového léku na konkrétní zdravotní problém u některých typů lidí.“ Otázka musí být velmi konkrétní. Který studie týmu bude zahrnovat nebo vyloučit. Studie musí mít přísný design, například randomizovanou kontrolní studii (RCT). Vyhledávací výrazy, které budou používat k jejich hledání. V recenzi Cochrane to dělají speciálně vyškolení koordinátoři vyhledávání. Vědci by se měli také pokusit identifikovat nepublikované studie. Data možná bude muset pocházet z různých formátů.

  Například:

  • Byla randomizace v pokusu dvojitě zaslepená? Léčba nebo srovnání?

  Je přijatelné zahrnout některé studie o nižší kvalitě, pokud vědci zohledňují tento druh zaujatosti.

  6: Analyze Data a provádění metaanalýz

  Toto je základní proces systematického přezkumu. Je to hlavní krok k syntetizaci závěrů. Před provedením tohoto kroku musí být předchozí kroky dokončeny.

  7: Řešení jakékoli zkreslení publikace

  Zasitávání publikace je, když vědci konkrétně vyberou nebo pečou třešňovou studii pro inkluzi. To může vést k zkreslení skutečných účinků léčby.

  Vědci by se měli vyhnout výběru třešní a obvykle podepsat dohodu, že o práci nemají žádný zájem. Například, pokud pracují pro farmaceutickou společnost a podporují lék vytvořený touto společností, musí ji zveřejnit. Práce s tabulkou ukazující shrnutí zjištění. Tvůrci rozhodnutí mohou použít tento publikovaný výsledek. Na základě dostupných důkazů může poskytnout definitivní odpověď na konkrétní otázku o terapii, prevenci, příčinách nemoci nebo poškození..

  Seznam BMJ následující jako klíčové výhody systematického přezkumu:

  • Metody, které vědci používají k nalezení a výběru studií a přesné závěry.
  • Přezkum shrnuje zjištění z více studií. To usnadňuje informace pro koncového uživatele číst a porozumět.

  Je užitečné pro stanovení, zda určitá technika nebo drogová funguje a je bezpečná. Může také:

  • Poskytněte představu o tom, jak dobře se mohou zjištění vztahovat na každodenní praxi
  • Identifikujte mezery v znalostech, které vyžadují další výzkum
  • Snížení zkreslení, když Vyvodit závěry, protože to vyžaduje řadu názorů a zjištění

  Systematické recenze také nabízejí praktické výhody. Jsou méně nákladné provádět než nová sada experimentů a trvá méně času. Návrh studie

  Může být obtížné kombinovat zjištění různých studií, protože vědci provedli své vyšetřování různými způsoby.

  Počet účastníků, délka originálu Studie a mnoho dalších faktorů může ztěžovat porovnání zjištění dvou nebo více studií.

  Autoři přezkumu musí rozhodnout, zda je kvalita zdroje „vysoká“ nebo „níz Slova, jak spolehlivá je každý. Rozhodnutí obvykle závisí na návrhu studie. Mezi další doporučení patří transparentnost a reprodukovatelnost úsudků. K tomu dochází, protože vědci mají tendenci publikovat studie, které vykazují významný účinek, a nemusí mít čas na zapisování negativních zjištění.

  Nepublikované studie mohou být obtížné najít, ale použití publikované literatury může vést k zkreslení, protože to může vést k zkreslení, protože Nezahrnuje zjištění ze všech stávajících výzkumů.

  Jak bylo uvedeno výše, například výsledky, které jsou negativní nebo neprůkazné, mohou zůstat nepublikované. Zkreslení publikace může způsobit, že pozitivní výsledky budou přehnané, protože zjištění nezahrnují neutrální nebo negativní výsledky.

  Role editorů a recenzentů vrstevníků

  Rozhodnutí editorů a recenzentů časopisu mohou také vést k zaujatosti publikace.

  Někdy výsledky nedosáhnou publikace Fáze, protože existuje financování výzkumu, ale to se nevztahuje na náklady na analýzu a publikování výsledků.

  Standardy pro systematické recenze

  V roce 2011 Institut medicíny (IOM) poznamenal, že systematické recenze mohou klinickým recenzeproduktu.top lékařům pomoci přijímat dobrá rozhodnutí v jejich každodenní praxi a pomáhat zdravotnickým organizacím při přípravě pokynů.

  Dodali však, že systematické recenze mohou být také „nejisté nebo špatné Kvalita, “kvůli nedostatku univerzálních standardů, zejména pokud jde o zaujatost, střety zájmů a to, jak autoři hodnotí důkazy. Následujte v každé fázi.

 • Spojení důkazů
 • hlášení zjištění
 • Co je to metaanalýza?

  Metaanalýza používá statistickou Přístup k shrnutí výsledků jiných studií, z nichž všechny musí mít podobný design. Jeho cílem je poskytnout spolehlivé důkazy.

  Pomocí statistické analýzy vědci kombinují čísla z předchozích studií a tyto informace používají k výpočtu celkového výsledku.

  BMJ definuje meta- Analýza jako „Matematická syntéza výsledků dvou nebo více primárních studií, které se zabývaly stejnou hypotézou stejným způsobem.“

  Stejně jako u přezkumu musí autoři dodržovat určité kroky.

  Metaanalýza může stát samostatně, nebo může být součástí širšího systematického přezkumu. Širší přehled může zahrnovat výsledky ze studií různých vědeckých návrhů.

  Jednoduché numerické odpovědi však nemohou vyřešit složité klinické problémy a nemohou lékaři říct, jak zacházet s osobou.

  Metaanalýza může také uzavřít, že antibiotika jsou S účinností při léčbě onemocnění, ale je nepravděpodobné, že by tento typ, dávkování nebo to, jak specifické antibiotikum ovlivní jednotlivce.

  Další studie a studie jsou nezbytné dříve, než poskytovatelé zdravotní péče mohou učinit tyto druhy rozhodnutí.

  Takeaway

  Lékařský výzkum je zásadní pro pochopení toho, co funguje, co nefunguje a zda je strategie nebo droga bezpečná.

  Systematické recenze a meta -Analýzy spojují zjištění několika vyšetřování. Teoreticky to činí zjištění spolehlivější.

  Avšak i tento typ zprávy má své úskalí. Metaanalýza, zdravotničtí pracovníci musí vždy interpretovat zjištění opatrně.

  Zjistěte více o klinických hodnoceních z našeho článku: Jak fungují klinické studie? Farmaceutický průmysl/biotechnologické průmysl

 • Regulační záležitosti/schválení drog
 • Zpravodajství má dnes přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents